Türkiye, hava kargoda hızlı bir büyüme gösterdi

PİYASA - 06 Aralık 2018, 08:04

World Air Cargo Data'nın açıklanan son küresel hava kargo pazar verilerine göre, bu yılın ilk dokuz ayında Türkiye yüzde 10.2 büyüdü. İhracattaki artışına paralel yılın son aylarında büyümenin daha da hızlanması bekleniyor

 

Havayolu yolcu taşımacılığında bu yıl birçok alanda lider olan Türkiye, hava kargoda da hızlı bir büyüme gösterdi.
Dünya'dan Aysel Yücel'in haberine göre, World Air Cargo Data'nın (WACD) açıklanan son küresel hava kargo pazar verilerine göre bu yılın ilk dokuz ayında globalde yüzde 2.8 ile son beş yılın en düşük büyüme ortalaması gerçekleşti.

Türkiye ise bu dönemde 10.2 büyüdü. Türkiye'nin ihracattaki artışına paralel yılın son aylarında bu
büyümenin daha da hızlanması bekleniyor.

En hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan bayrak taşıyıcı şirket Turkish Cargo 2018 yılının ilk dokuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirini yüzde 29, taşıdığı kargoyu yüzde 25 artırdı.

THYAO teknik analizi

 

THY, Boeing'e 3 adet kargo uçağı siparişini verdi

 

THY'nin Ekim'de yolcu sayısı arttı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • Daşcı06 Aralık 2018 21:55THYO 16.50 PEGASUS 23.00 TL bu nasıl fiyatlama

    (%0) (%0)
  • :)06 Aralık 2018 12:15belgeselde izliyorum. ABD de x şehrinden, y şehrine sadece 15-20 tane canlı balık almak için seyahat ediyolar. yani maliyete bakarmısın ? bizde olsa kaç TL  masraf olur. demekki bizde hala çok pahalı bu işler onu anlıyorum

    (%0) (%0)