Turan: Bu olayın manşeti aldığım cezalar değil tacizden beraat ettiğimdir

GÜNDEM - 11 Eylül 2019, 11:09

Berkay Şahin'i darp ettiği için yargılandığı 2 yıl 8 ay hapis cezası alan Arda Turan "Bu olayın manşeti üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir" dedi.

 

Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in yargılandıkları davanın devam duruşması bugün gerçekleşti.

Arda Turan'ın duruşmaya katılmaması beklenirken, Berkay Şahin avukatları ve korumasıyla İstanbul Adalet Sarayı'na giriş yaptı.
 
"HER DURUŞMAYA GELECEĞİM"

Adliyeye giriş yapan Berkay, ilk günden beri özür beklediğini yineledi. Arda Turan'ın duruşmaya gelmeyeceği sorulan Berkay, "Bilmiyorum. Ben kaç yıl sürerse her duruşmaya geleceğim. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur" dedi.
 
Berkay daha önce yaptığı açıklamada ise, "Adalete güvenim tam. Burası Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devleti, cezasını çekecektir" ifadelerini kullanmıştı.
 
ARDA TURAN'A CEZA

Arda Turan cinsel taciz suçundan beraat etti. Turan'a kasten yaralama ve ruhsatsız silah suçundan ceza verildi.
 
NE CEZA İSTENİYORDU?

İddianamede, Arda Turan hakkında "Cinsel taciz", "Kasten yaralama", "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme", "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor. Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.
 
NE OLMUŞTU?

Emirgan'da bir mekanda Arda Turan ile Berkay arasında kavga çıktı. İddialara göre olay sırasında Berkay'ın burnu kırıldı. Arda Turan, kavga haberiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak kavgayı doğruladı ancak kavganın çıkış sebebini söylemedi. Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Berkay'ın burnunda 15 kırık olduğunu belirten Özlem Ada Şahin, gerekli hukusal işlemlerin başlatıldığını belirtti.
 
Olayın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve soruşturma başlattı. Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'in iddiaları ve gerekli hukusal işlemlerin başlatıldığını açıklamasının ardından önce Aslıhan Doğan Turan "Oğlumu kucağıma almama çok az kala, yazılıp çizilen hiçbir şeyin ve hiçbir 3. şahsın bana ve aileme zarar verebilecek nitelikte olmadığını bilmenizi isterim" dedi sonra Arda Turan "Kavganın sebebini Berkay’a sorun, anlatabiliyorsa anlatsın” diye konuştu.

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMA

Turan sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. Bana bu iftirayı atanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Bu olayın manşeti üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

 • ...12 Eylül 2019 01:08adam silahla hastaneye gidiyor, silah çekiyor, doğrultuyor... ateş alıyor silah... tehdit..korkutma...psikolojik baskı...şiddet...telefonla santaj... sonuç : Hamili kart yakını ve paralısın slaıyorum seni.. aynını düz bir vatandaş yapsa, hemde zengin birine yapsa, paralı bir iş adamına... 7 ceddi mapusa sokulurdu. Ondan sonra utanmadan, hukuk devletiyiz. kimin hukuku? senin hukukun bu... adam kayırma torpilli sonuç.... ama pankart açana 2 yıl mapus... neyin ve kimin hukuku? .kılıçdaroğluna vuran serbest..soamda işçiyi tekmeleyen serbest.. 300 somada şehit var mekansahipleri serbest.. hamile kadınına raç tepesinde silahla hoplayan adamlar serbest.. gariban, fakir  fukara maupsta... sornada derler, neden bizim sandıklardan oylar çalınıyor :D ödül bekliyolar sanki

  (%0,00) (%100,00)
 • vatandaş11 Eylül 2019 19:40kıllllllllllllllllllll kılllllllllllllllll  abi bu adamı görünce ben neden kusuyom 

  (%0,00) (%100,00)
 • vatandaş11 Eylül 2019 18:47kıl her şeyi anlatmaya yetiyormuş demekki kıl oldum abiiiiii 

  (%0,00) (%100,00)
 • k11 Eylül 2019 17:02ADALET İLE ABAD OLMAYAN BİR DEVLET ÇÖKMEYE MAHKUMDUR

  (%0,00) (%100,00)
 • ee11 Eylül 2019 13:11herkesin bir mesleği var. kimi gazeteci.kimi işçi. kimi işsiz.kimi doktor.kimi hakim. kimi şöfor..kimi futbolcu... hukuk hrkesler evar.hç bir mesleğe bakmamalı. hukuk hiç bir gelir ve para durumuna bakmamalı. açık  açık krar verirken hukuk yazılı kanunları uygulamalı. ama işçiye başka,işsize başka,futbolcuya başka,  hakime başka oldumu. o sistme çöker. o sistemin arızasına göz yumanda bir o akadar suçludur.

  (%0,00) (%100,00)
 • .11 Eylül 2019 13:09nasıl hukuk bu ? gözleri açık hakimin. suçluyu inceliyor, suçsuzu inceliyor. sonra adamına göre konuyu dinlemeden  karar veriyor. Böyle terbiyesizlik olmaz. Silah çekeceksin. mekanda silahı ateşleyeceksin. adama doğrultacaksın.silah elinde baskı oluşyurup karşındakine istesiğin cümleleri keilemeleri söyleteceksin fantazini yapcaksın. sonra param var, ben meşhurum, çıkarım diyeceksin ve dediği gibide olacak... Ama birine twetterdan tehdit mesaı yazdın  100 kelime yamzışsın diyip hapse atacaksın.... Valla ben buakdar hukuksuzluk gördumu bilmem. böyle olay olunca hukuk yerine kendin adallet yapacan sanırım arkadaşlarınla felan. ben onu anladım. adam yuzune sırıta sırıta çıkacak hukuk yerını buldu olacak. ?? garip

  (%0,00) (%100,00)
 • Biricikleri11 Eylül 2019 13:02Reis için zamanında evet diyen onun sevdiği biricikleri. Zamanında da hakan şükür öyleydi. İnsan hepmi yanlış kişilere ışık yakar arkadaş.

  (%12,50) (%87,50)
 • Okie Dokie11 Eylül 2019 11:59Elimde silah ile hastane basacağım, bir kişinin vücud dokunulmazlığına kemik kırığı oluşturacak şekilde zarar vereceğim ve milletin karısına kızına sarkıntılık yapacağım ama hapis yatmayacağım öyle mi? Memleketim'de böyle bir şey yapanı anında idam ederler.

  (%0,00) (%100,00)
 • Galip11 Eylül 2019 11:49Benim anlamadigim şu, el konulan silahın ruhsatsız olduğu kesin belgeli. Burun kırma ve yaralama da görüntü kaydı var belgeli. Niye ceza bu kadar geç veriliyor ve tutuklama karari verilmiyor?? 70 yaşında dedeler, kanser hastaları, bebeki kadınlar belge görüntü kaydı şikayet olmamasına rağmen fetocu diye hapiste tutuklu? Niye bazı zengin ve güçlüler suç işleyip ortalıkta gezerken garibanlar hapiste?

  (%0,00) (%100,00)
 • YUSUF MÜFTÜOĞLU11 Eylül 2019 11:26elleri biraz para gören ve biraz para görenler kendini kral zannediyor.ulan sen futbolcusunun senin gece külüplerinde ne işin vardı .hem kendini hemde karyerini bitirdi.

  (%0,00) (%100,00)
 • Maarif 11 Eylül 2019 11:44Gece klubunde kimin işi olabilir, keşke açıklasanız?futbolcu manken niye gidemiyor?

  (%50,00) (%50,00)
 • pazarci11 Eylül 2019 11:23eeee egitimsiz/karektersiz sonradan gormenin eline bu kadar para gecerse baska ne beklenir ki,resim herseyi anlatiyor zaten 

  (%0,00) (%100,00)