SAYAS: Tedbir geldi sert düştü

NEDEN DÜŞTÜ - 26 Haziran 2019, 13:33

Say Reklamcılık hisselerinde 15 gün süreyle açığa satış ve kredili işlemler yapılamayacağını açıklandı. Bu durum pay fiyatına olumsuz yansıdı.

 

Bir süredir yatay seyren SAYAS, seçim öncesi Cuma günü kapanışı 81 kuruştan yapmıştı. Pazartesi günüyle beraber dalgalı seyre yönelen SAYAS sert yükselerek 97 kuruştan kapanışı yaptı. Salı günü 1.16 lirayı gören SAYAS gün sonu tekrar 97 kuruşa geldi.

Borsa İstanbul, aşırı volatil seyreden Say Reklamcılık (SAYAS) hisselerinde tedbir kararı aldı. Buna göre Say Reklamcılık hisselerinde 15 gün süreyle açığa satış ve kredili işlemler yapılamayacak. Bu durum pay fiyatına olumsuz yansıdı.

Say Reklamcılık hisselerine tedbir getirildi

SAYAS, tedbir sonrası satıcılı seyretti. Bugün güne 1.04 liradan giriş yaptı. En yüksek 1.04 lirada kalan kağıt, en düşük 0.87 lirayı gördü.

Say reklamcılık payları gün ortasına %8.25 oranında düşüşle 89 kuruştan girerek. Günün ilk yarısında en çok değer kaybeden hisse senetleri arasına girdi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar