Petkim, yurt dışına tahvil ihracına hazırlanıyor

PİYASA - 12 Ocak 2018, 09:49

Petkim, 500 milyon dolara kadar olan ve İrlanda borsasına kote edilecek tahvil ihracı için Birleşik Krallık ve ABD'de yatırımcı toplantılarına katılacak.

 

Petkim, yurt dışında borçlanma aracı ihracı için bir dizi yatırımcı toplantısına katılacak.

Şirketten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu, 1 yıl geçerli olmak üzere, şartları, piyasa koşullarına göre fiyatlama tarihinde belirlenecek şekilde bir veya daha fazla seferde, 500 milyon dolara kadar yurt dışında tahvil ihracına onay vermişti.

Bu kapsamda, söz konusu tahvil ihracı için Goldman Sachs ve JP Morgan'a yetki verilmiştir.

15 Ocak 2018 tarihinden başlamak üzere şirketimizin üst düzey yöneticileri, İrlanda borsasına kote edilmesi planlanan tahvillerin ihracı ile ilgili olarak, yetkili bankalarca Birleşik Krallık ve ABD'de organize edilen bir dizi yatırımcı toplantısına katılacaktır"

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • Abe23 Ocak 2018 10:24İşte böyle....Star projesinde 700 milyon dolar açık verildi. Bu para Petkimin kesesinden çıkıyor. Anlaşıldı.

    (%0) (%0)
  • rıdvan canca12 Ocak 2018 12:26madem parası var tahvil ihracı yapacağına star rafinerisindeki hissesini bi 18 daha artırsın

    (%0) (%0)