Meral Akşener'den işsizlik vurgusu

GÜNDEM - 13 Haziran 2018, 19:36

Cumhurbaşkanı adayı Akşener, "En önemli sorunlarımızdan bir tanesi işsizlik, genç işsizliği." dedi

 

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "En önemli sorunlarımızdan bir tanesi işsizlik, genç işsizliği." dedi.

Akşener, partisinin Yavuz Selim Meydanı'ndaki Amasya mitinginde, cumhurbaşkanı adayı olarak kendisine ve partisinin milletvekili adaylarına oy istedi.

Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu dile getiren Akşener, bunu çözmek için parti olarak çok iyi bir kadro oluşturduklarını ifade etti.

"En önemli sorunlarımızdan bir tanesi işsizlik, genç işsizliği." diyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"Esnaf kepenk kapatmaktan kurtuldu mu, fabrika kuruldu mu, peki turizmde gelişme oldu mu, olmadı. 2,5 trilyon dolar cebe koyuldu. Türkiye'ye hizmet edilmesi için bu parayla ne yapıldı diye baktık, sadece bölünmüş yol yapılmış."

Cumhurbaşkanı adaylarının yanı sıra biri Cumhur, diğeri Millet iki ittifak kurulduğuna değinen Akşener, milli ve yerli olduğunu savunan Cumhur İttifakının sürekli kendilerini eleştirdiğini ifade etti.

Hükümetin şeker fabrikalarını özelleştirmesini eleştiren Akşener, bunun Amerikan şirketinin isteği doğrultusunda yapıldığını öne sürdü.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • POLAT ALEMDAR13 Haziran 2018 23:25sen ne yapacak sallama recep seni sandığa gömeceğiz ve tarihin tozlu sayfalarında sende yerini alacaksın.sanki diğerlerinin kafaları çalışmıyor.sonra senin ne özelliğin var ekonomi konusunda .durmuş yılmaz almışsın yanına adam daha konuşmayı beceremiyorku bu ülkeye faydası olsun.

    (%71,43) (%28,57)
  • Beyhan13 Haziran 2018 23:09Seçimlerden sonra herşey güzel olacak Kaos olmayacak ekonomik baskı bitecek pkk fetö tamem eriyecek demorasi gıdaklaması yapan iktidadar yoksunu pionlar değil hak eden ülkeyi yönetecek

    (%33,33) (%66,67)
  • KILIÇ13 Haziran 2018 20:59DURUM İYİ DEGİL REİS TEKRAR GELİRSE BİRAZCIK TEGET GEÇER AMA DİGER LİDERLER GELİRSE DELER GEÇER.

    (%50,00) (%50,00)