Marakeş, THY'nin uçuş ağına eklendi

GÜNDEM - 15 Nisan 2019, 18:22

Türk Hava Yolları, Fas'ın kızıl şehri Marakeş'i uçuş ağına ekledi.

 
Dev taşınma sürecini tamamlayarak, tüm yolcu operasyonlarını İstanbul Havalimanı merkezli gerçekleştirmeye başlayan Türk Hava Yolları, Fas'ın turistik şehri Marakeş'i uçuş ağına ekledi. Bayrak  taşıyıcının yeni evinde uçuş başlattığı ilk nokta olma özelliği  taşıyan Marakeş, Türk Hava Yolları'nın Fas'taki ikinci, küresel  ölçekte ise 308. uçuş noktası oldu.
Türk Hava Yolları, 15 Nisan itibarıyla başlayan ve haftada 5 gün  icra edilecek İstanbul - Marakeş - İstanbul direkt uçuşları ile  dünyanın en fazla uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi  unvanını da pekiştirdi. Hat açılışı nedeniyle Marakeş Menara Havalimanı'nda düzenlenen törene Türk Hava Yolları yöneticileri, Marakeş Menara Havalimanı'ndan üst düzey temsilciler ve basın  mensupları katıldı.

Marakeş hat açılışına ilişkin yorumlarını paylaşan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı, Ahmet Olmuştur  "İstanbul Havalimanı ile küresel havacılıkta yeni bir dönem başladı. Yeni operasyon merkezimiz, hâlihazırda küresel ölçekte eşsiz olan uçuş  ağı performansımızı daha da geliştirmemiz için bize önemli bir fırsat  tanıyor. Biz de bu fırsatı değerlendirmek için yeni stratejiler  üzerinde çalışıyoruz. Marakeş, yeni evimizde uçuş ağımıza eklediğimiz  ilk destinasyon olarak bizim için daima ayrı bir anlam taşıyacak.
Yolcularımızı bu kızıl şehre ayrıcalıklı seyahat deneyimimiz ile  taşıyacak olmaktan ve Marakeş'i uçuş ağımıza eklemekten mutluluk  duyuyoruz." dedi.
Toprağın renginden dolayı "Kızıl Şehir" olarak da anılan Marakeş,  turistler ve gezginlere Kuzey Afrika'nın tüm cazibesini tek bir  lokasyonda deneyimleme fırsatı sunuyor. Tarihi yapıları, ünlü camileri  ve renkli çiçek bahçelerini Atlas dağlarının eteklerinde buluşturan  şehir, dünyanın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olma  yolunda ilerliyor. Fas'ın ilk başkenti olan, birçok kültürün tarihi  mirasını sokaklarında barındıran Marakeş'in ismi Berberi dilinde  "Tanrının Ülkesi" anlamına da geliyor.
Türk Hava Yolları'nın ayrıcalıklı seyahat deneyimi ile Marakeş'e  seyahat edecek yolcular, şehirde kültür turizmi açısından önemli olan  yerleri ziyaret etmenin yanı sıra doğa ve vahşi yaşam turları gibi  farklı etkinlikleri de deneyimleyebilecek. 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar