İz Hayvancılık Tarım brüt takasa alındı

ŞİRKET HABERLERİ - 11 Ocak 2019, 18:38

BİST, İz Hayvancılık Tarım hisselerinde 15 gün süreyle brüt takas uygulanacağını duyurdu

 

Borsa İstanbul, İz Hayvancılık Tarım (IZTAR) hisselerinde brüt takas uygulanmasına karar verdi. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IZTAR paylarında 14 Ocak 2019 günü seans başından itibaren, 28 Ocak 2019 günü seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

IZTAR hisselerinde uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ise brüt takas uygulaması ile birlikte 28 Ocak 2019 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecek.

KAP'ta yer alan açıklamada brüt takas kararlarıyla ilgili ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar