Erdoğan'dan önemli açıklamalar

GÜNDEM - 17 Mayıs 2018, 21:26

Erdoğan, "Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, I. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu meclistir." dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkez'de partisinin milletvekillerine verilen iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Sadece Afrin'de bugün itibarıyla 4 bin 464 terörist etkisiz hale getirildi. Bunun yanında, Kuzey Irak'ta 403 terörist etkisiz hale getirildi." dedi. 

Erdoğan, "Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, I. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu meclistir." ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Erdoğan ''Mecliste ortaya koyduğunuz dayanışma takdire şayandı. Milletimizin desteğini alarak tarihi değişimi hayata geçirdik. Anayasa değişikliğinin verdiği imkanları kulanarak genel başkanlık görevini yeniden üstlendik.'' şeklinde konuştu.

İl kongrelerine bizzat katılmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı, ''51 il kongremize iştirak ettim. Ocak ayınca hayati bir adım attık. Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattık. ÖSO ile birlikte sürdürdüğümüz bu harekatı dünyaya örnek olacak şekilde bitirdik.'' dedi.

ERKEN SEÇİM 

Erdoğan ''Erken seçim fısıltısı adete tüpten çıkan macun gibidir, bir daha eski duruma döndürülemez. Bizlerin nasıl hassasiyet gösterdiğini sizler de biliyorsunuz'' dedi ve milletvekillerinin henüz bir buçuk yıl olmasına rağmen ''millet için yaptıkları fedakarlığa'' dikkat çekti. Erdoğan ''Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz an bu konuyu ülkemizin gündeminden çıkarmaya karar vardik. Bahçeli ile yaptığımız görüşmenin ardından 24 Haziran erken seçim tarihini milletimize açıkladık.'' dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

 • bu dünyadan biri18 Mayıs 2018 10:02Ekonomi kötüye gidiyor ve bundan sonra da iyiye gitme ihtimali yok. Çünkü 2003-2013 yılları arasındaki para bolluğundan gelen paralar yatırıma dönüşmedi. Yol, park, cami yapıldı. Tüketim arttı, üretim aynı kaldı hatta azaldı. Başta et olmak üzere hatta saman bile ithal edilir duruma geldik. Eğitim sorunu çözülemedi, üreten insan yerine kolay sınıf geçen, okuyup araştıran insan yerine ezberleyen insan yetiştirmeye devam ettik. Meslek liseleri küçümsendi, her yere üniversite yapıldı ama kalite düştü. Daha da yazarım ama bu kadar yeterli. 16 yıldır iktidar olan bir hükümetin bir sorunu gerçek anlamda çözdüğünü gördünüz mü? Onlarca defa Anayasa ve yasalar değişti hala değiştireceğiz diyorlar. Mideme bulantı geldi Yeni Anayasa lafı duymaktan. Yasaları değil kafaları değiştirmek lazım.

  (%0) (%0)
 • Beyhan17 Mayıs 2018 22:55Bu adam milleti sefaletten vatanıda eziklikten kurtardı .Atatürk bu cuhuriyetienkazdan alıp kurmayı başarır ken Tayyip Erfoğanda karakteri yerle bir olmuş ülkemizi şaha kaldırdı Gören görüyor görmeyense doktora gitsin Artïk kualisyon saçmalığı ile uğraşmadan hakeden liderimizi seçip yola devam edicez

  (%80,00) (%20,00)
 • Aç göz17 Mayıs 2018 23:23Şu an kime napabiliyoruz ki ? Boş boş tehdit

  (%0,00) (%100,00)
 • Allah kurtarsın17 Mayıs 2018 22:23Bu millet ki yedi düvele karşı kurtuluş savaşı vermiş. Bunca yalana nasıl tahammül edebiliyor?

  (%21,43) (%78,57)
 • Bika17 Mayıs 2018 21:55Af fısıltı değil, Beştepe başdanışmanı Yiğit Bulut asistlik yaptı D.Bahçeli'de vole vurdu yoksa bu da mı tüpten çıkmış macun olacak !

  (%23,08) (%76,92)
 • tam komedi17 Mayıs 2018 21:42Kendine göre istediğini söyle hatta kendine de 2. atatürküm de istersen atamozaik de diyebilirsin hani sana göre halk mozaik ya !!! Ne söylersen söyle beni ilgilendirmiyor seni reddediyorum sen benim cumhurbaşkanım olamazsın olsa olsa koyuncuklarına çoban olursun.

  (%33,33) (%66,67)
 • Tekaüt17 Mayıs 2018 23:53SN.TAM KOMEDİ BEY EFENDİ SİZ VE SİZLER GİBİ YAZAN DAVRANAN HİÇ BİR BİLGİ SAHİBİ DEĞİLSİNİZ NE VARSA VAR KULAKTAN DOLMA BİRİ HAKARET ETTİ Mİ SİZLERDE AYNİSİNİ YAPIYORSUNUZ... SANIYORSUNUZ Kİ SADECE BU CANIM VATANIN İHTİYACLARINI GELİR GİDERLERİNİ SİZ BİLİYORSUNUZ DİĞER KARŞI SEÇMENLERİ (KOYUN GÖBEĞİNİ KAŞIYAN DİYE HAKARET EDİYORSUNUZ) Bakınız 2015 haziran seçimlerinde bu koyun göbeğini kaşıyan tabir ettiğiniz seçmen AK PARTİYİ iktidara getirmedi %40,9 oranında oy aldı!... sn.Devlet bahçeli her türlü koalisyona kapımız kapalı diye 80 milletvekili çıkardığı halde kapıyı kapattı!... Sonra ne oldu tekrar erken seçim kararı alındı!... BU KOYUN DİYE TABİR ETTİĞNİZ SEÇMEN BU KEZ AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN DİYE TEKRAR OYUNU AK PARTİYE VERDİ 1 KASIN SEÇİMLERİNDE AK PARTİ %49,5 ORANINDA TEKRAR OY ALARAK İKTİDAR OLDU... VE SN.DEVLET BAHÇELİ 40 MİLLETVEKLİ ÇIKARABİLDİ... LÜTFEN BU YAZIYI İYİ OKUYUP TAHLİL EDİN... SAYGILAR,

  (%50,00) (%50,00)
 • Selahattin abi17 Mayıs 2018 22:46Tam komedi rumuzlu kardeşim.Ben de çok eleştiriyorum ama yaptığnı eleştiri değil hakaret'e girer.Bırakın artık insanlarımızı koyun çoban yerine koymayı.Siz böyle yaptıkça karşı tarafta fazlasıyla biribirine kenetlenir.Gerçeklerin farkına varsa da sırf bu nitelemelr yüzünden karşı duruş sergiler.Ben ce pekçok insanımız artık olayların farkında

  (%42,86) (%57,14)