Erdoğan: Yakın mesaide olmamız gerektiğine inanıyorum

GÜNDEM - 11 Eylül 2019, 13:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 29 büyükşehir belediye başkanına hitap etti. Belediye başkanlarına çağrıda bulunan Erdoğan, " Yakın mesaide olmamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Büyükşehirlerimizin değerli belediye başkanları, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı külliyesine, bu gazi mekana hoşgeldiniz. Çok partili hayata geçtiğimiz 1946 yılından beri ülkemizdeki her seçim bir demokrasi şöleni havasında yapılmıştır.

Türkiye 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerini de hamd olsun aynı coşkuyla tamamladı. Bu seçimlerde 30’u büyükşehir, 51’i il, 922’si ilçe 386’sı belde olmak üzere toplam 1389 belediye başkanımız milletimizin teveccühüyle göreve başladı.

 
31 Mart seçimlerinde elde ettiğimiz başarılardan ötürü her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Türkiye'ye karşı eleştirilere verilecek en büyük cevabımız bu özgürlük tablosudur. Seçimde aldığınız başarıdan dolayı hepinizi kutluyorum. Tüm bakanlar sorularınıza cevap vermek için buradalar. Tüm belediye başkanlarımıza aynı samimiyet ve hüsnüniyet ile yaklaşıyoruz. Farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama çıkarları için birlik olma erdemini göstereceğimize inanıyorum.

Ülkemizin birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu bir dönemde buradaki fotoğrafı çok önemsiyorum. Nüfusumuzun dörtte üçü 30 büyükşehirde yaşıyor. Sizler büyük bir sorumluluğun altına girdiniz.  Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanında partisine bakmadık. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devletin başı ve yürütmenin temsilcisiyiz. 

Siyasi çekişmeler geçici, hizmetler kalıcı olduğu gerçeğini unutmadık.

Parti ayrımı yapmaksızın büyükşehir belediyelerimizin durumlarını yakından izliyorum. Belediyelerimizin tamamının durumu yakından biliyoruz. Neredeyse tüm belediyelerimiz mali sıkıntı yaşıyor. 30 büyükşehrimiz başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımızın tespitleriyle sorunların üstesinden gelebiliriz. Sorunların çözümü için kanun değişikliği gerekenleri Meclis'te kararname gerektiren konuları Cumhurbaşkanlığı'nda görüşebiliriz. 

Ülkenin milli menfaatleri söz konusu olduğunda toplumun farklı kesimlerini aynı ortak noktada buluşturmak için gayret gösterdik. Hepimizin bulunduğu yer polemik değil eser üretme makamlarıdır. Göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecektir. Toplantının demokratik uzlaşmanın ilk adımı olmasını temenni ediyorum. 

 
Eser vermeden yapılan siyaset vakit kaybettirmekten, enerjiyi hesap etmekten başka işe yaramaz.

Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Kapının önüne konulan insanların ah üzerinde hizmet bina edilemez. Biz İstanbul Belediyesi'ne geldiğimizde kimseyi aşından etmedik.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

 • way be...11 Eylül 2019 21:20Adama Belediye başkanı olamazsın dediler...Saraya 25 milyonun belediye başkanı olarak çıktı.dimdik selamlaştı... Helal olsun be. artık oyun bu delikanlıya. dediğini yapanın yolu benım yolum artık...Saf değiştircem ben.

  (%100,00) (%0,00)
 • yarınlar11 Eylül 2019 18:41Sayin baskanim kimseyi yerinden etmedik derken bile sanki bir kandirma var. Allaha yemin ederek konusun meshebinden dolayi kac kisiyi ise almadiniz müdür yapmadiniz rektor genaral vali bırakın bu isleri en buyuk mağdur sizdiniz ama en büyük magduriyetleride siz yarattiniz. Gunahi en çok siz bilirsiniz. Doğrular hep sizin dediğiniz gibi mi acaba....Alah kimseyi ekmekdiz işsiz birakmasin ama magdur olduğunu dusunen arkadaslar sinavlardan 95 100 alipta sozlu mulakatrda zayif alarak ise giremeyen sirf o bu şu bartili diye issiz kalan gencleri düşündünüz mü. Dogru herzaman heryerde herzaman herkese gore ayni olmaya biliyor. Ama adalet hukuk herzaman ayni olmak zorunda. Dil din irk meshep ayrimi yapmadan. Bu gun bana yarin sana. O zaman 20 yil sonra istemedigimiz biri bu ulkenin baskani olursa bu yetkilerle...... Yarinlarin bizi korkutmadan yasamak dilegiyle...

  (%60,00) (%40,00)
 • gerçek.11 Eylül 2019 16:55memleketi için çalışmayacaksanız gelmeyin o makalara. paramıza sahip çıkın insaların işiyle oynamayın. chp gelene kadar bu şekilde işten atılan yoktu.bankamatik meuru diyerek mağdur etmeyin vatandaşı herşeyin kuralı var ne zaman başladında ne zaman bankamatik memurunu buldun. ah almayın başkanlar.

  (%33,33) (%66,67)
 • Realist 11 Eylül 2019 21:34Bankamatik olmadıklarını nereden biliyorsun.Atıp tutmakla olmuyor. Bir kişinin yapacağı işi 4 kişi yapıyorsa bu da israftır. Belediyeler hiç kimsenin babasının çiftliği değil.

  (%50,00) (%50,00)
 • Hadee11 Eylül 2019 13:59Isterseniz bakin bi nasi bakilacak, birde ettiginiz cumhurbaskanligi yeminine

  (%68,42) (%31,58)
 • nn11 Eylül 2019 13:56keşke her konuda ve her zaman, lafta da olsa bu kadar kapsayıcı olsaydınız. 

  (%63,64) (%36,36)