Erdoğan, Stoltenberg ile görüştü

GÜNDEM - 16 Nisan 2018, 20:35

Erdoğan'ın, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’i kabulünde, Türkiye-NATO ilişkileri ile Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre kabulde, Türkiye-NATO ilişkileri ve başta Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye’nin ittifak için stratejik önemi haiz bir müttefik olduğunu vurguladı.

Erdoğan ile Merkel Suriye'yi görüştü

Stoltenberg’in Temmuz ayında Brüksel’de yapılması planlanan NATO zirvesi hakkında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genel Sekreter Stoltenberg’in Şam yönetiminin Duma’da kimyasal silah kullandığı iddialarının akabinde ABD, İngiltere ve Fransa’nın gerçekleştirdiği operasyon hakkında görüş teatisinde bulundukları görüşmede, terörle mücadele konusuna da değinildi.

Bu çerçevede, NATO üyesi ülkelerin terörün her türüne karşı dayanışma ve kararlılıkla mücadele etmelerinin öneminin vurgulandığı belirtildi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • fafa17 Nisan 2018 00:06Ne görüştünüz merak ediyorum;mesela Amerika'nın Suriye'de kuracağı orduyu kim için kuracağını sorsaydınız.

    (%0) (%0)
  • KILIÇ16 Nisan 2018 21:32BU TOPLANTIYI ÇOK ÖNEMSİYORUM ÜLKEM İÇİN HAYIRLI OLUR İNŞALLAH .

    (%50,00) (%50,00)