Eminiş Ambalaj'da işlemler o aracı kurumdan yapılıyor

KULİS - 16 Ekim 2018, 15:06

Konkordato ilan eden Eminiş Ambalaj hissesinde tavan fiyatların görülmesi kafalarda soru işareti uyandırdı

 

BORSAGUNDEM.COM

Eminiş Ambalaj, Eylül ayında ekonomik ve sosyal sebeplerden dolayı konkordato ilan etti. Üç ay süre ile şirkete yönelik yapılacak tüm takip işlemleri konkordato talebi nedeniyle durduruldu.

Ancak hissede son günlerde yukarı yönlü hareket dikkatlerden kaçmadı. 

Konkordatonun ilanından sonra hisse ise bir süre işleme kapatılmış, sonrasında Borsa İstanbul tarafından Ana Pazar’dan Yakın İzleme Pazarı’na alınmıştı. Yakın İzleme Pazarı’nda günün belli saatlerinde hisse işlem görebiliyor.

Yüzde 20'si halka açık olan Eminiş Ambalaj hissesi işleme yeniden açılır açılmaz taban taban işlem görerek 3 lira seviyelerinden yaklaşık 10 günde 0.90 liraya kadar geriledi. Bugün ise hisse yüzde 19.27 oranında yükselişle 1.30 lira seviyesinde işlem görüyor.

Neredeyse halka arz yılı olan 1998 yılındaki fiyata gerileyen Eminiş Ambalaj'ın, herhangi bir özel durum açıklaması olmamasına rağmen yükselmesi akıllarda soru işareti uyandırdı.

YÜKSELİŞE YÜZDE 78’LİK PAY İLE MEKSA YATIRIM ÖNCÜLÜK EDİYOR

Özsermayesi eksiye gerilemiş, son açıkladığı bilançosunda 7.6 milyon lira zarar eden ve konkordato ilan eden hissede sığ piyasada işlem gerçekleşiyor. İşlemlere aracılık eden kurum ise yüzde 78 oranında alım tarafında bulunan Meksa Yatırım. 

ŞİRKET FAALİYETİNE DEVAM EDİYOR

Eminiş Ambalaj konkordato ilan etmesine rağmen üretimini mahkemenin atadığı komiserler nezaretinde sürdürüyor.

Not: Görselin büyük hali için üzerine tıklayın...

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar