Denge'den o haberlere yalanlama

ŞİRKET HABERLERİ - 13 Şubat 2018, 10:33

Pana Yapı'nın yürüttüğü müteahhitlik işlerinde sorun olduğuna yönelik haberlere Denge Yatırım Holding açıklık getirdi

 

Pana Yapı'nın Fikirtepe'de üstlendiği inşaat projelerine ilişkin olarak bugün bazı gazetelerde iddialar ortaya atıldı. İddialara göre inşaat projelerinin durduğu ve bazı kişilerin mağdur olduğu öne sürüldü.

Bu iddialar kapsamında Denge Yatırım Holding'den açıklama geldi. Denge Yatırım Holding'in açıklamasına göre, Pana Yapı ile şirketin herhangi bir bağının olmadığını, Denge Yatırım Holding'in yürüttüğü inşaat projesinin Katarlı şirketle birlikte yapıldığı ve projenin devam ettiği belirtildi.

Bunun yanısıra Denge Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz, şahsi olarak ticari alacaklarının olduğu bir takım kişiler tarafından kastılı olarak organize edilmiş haberlerin yayıldığını ve bu gelişme ile ilgili olarak hukuki sürecin başlatılacağı belirtildi.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

13.02.2018 Tarihinde bazı yayın organlarında çıkan Fikirtepe'deki inşaat projelerinin durduğuna ilişkin haberlerde,durduğu belirtilen projelerin Denge Yatırım Holding A.Ş. ile herhangi bir iştirak ve ticaret ilişkisi bulunmamaktadır. Şirketimizin Fikirtepe bölgesindeki tek projesi haberlerde de belirtildiği gibi şu an devam etmekte olan Katar'lı Albawakir grubu ile ortak iştirakimiz Pana Al Bawakir Konut İnşaat Anonim Şirketi'ne ait City Projesi'dir. İlgili projede de üretim devam etmektedir. İlgili haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte bu haberlerin Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Raci ŞAŞMAZ'ın şahsi olarak ticari alacaklarının bulunduğu bir takım kişiler tarafından kasıtlı olarak organize edildiği anlaşılmış ve haklarında hukuki işlemlerin başlatılması için hukuk servisimize gerekli talimatlar verilmiştir. Şirketimiz adına Yönetim Kurulumuz, başta ortaklarımızın olmak üzere şirketimizin tüm hukuki ve mali haklarını korumak adına bugüne kadar olduğu gibi her türlü fedakarlığı yapmaya devam edecektir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.