Çoklu baro teklifi Meclis'e sunuldu

GÜNDEM - 30 Haziran 2020, 10:39

AK Parti'li Özkan, Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

Özkan, "Her baro, Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulunda 3 delege ve 1 başkan ile temsil edilecek. Üye sayısı 5 binden fazla olan barolarda 2 bin avukatın bir araya gelerek ikinci, üçüncü veya dördüncü bir baro kurabilmesine ilişkin düzenleme getiriyoruz." dedi.

Düzenlemeyle yeni avukatların, mesleklerinin ilk 5 yılında, kayıtlı olduğu baronun öngördüğü aidatı, yarı oranında ödeyeceğini belirtten Özkan, düzenlemeyle 2020 Ekim ayının ilk haftası baro organlarının seçiminin, Aralık ayında da Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu'nun yapılacağını, seçimlerin barolar için 2 yılda, birlik için ise 4 yılda bir gerçekleştirileceğini söyledi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • siz30 Haziran 2020 14:09siz müslümansanız ben değilimbukadat hak yiyenlerle aynı dine inanmıyorum

    (%0) (%0)
  • Mucise Reis ;)30 Haziran 2020 12:29aynıdeokratik sistem gelsin diye, ülkemizdede 2 tane cumhurbaşkanlığı olsun.   )) aynı olay cumurbaşkanlığı sisteminde olsa, vway bölücü terörsit... izmir kendi sanal parasını basacak, eski tarihi bayrağını dikecej vayy hain bölücü... iş baroya gelınce. 2. baro olacak. İŞTE DEMOKRASİ VE EŞİTLİK GELDİ. HUKUK GELDİ. :D nasıl mantık sistem bu.

    (%66,67) (%33,33)