BMELK: Tedbir kararıyla sert düştü

NEDEN DÜŞTÜ - 11 Eylül 2019, 10:27

Bomonti Elektrik paylarında brüt takas uygulanacağı haberi hisse fiyatına sert düşüş yaşattı.

 

Bomonti Elektrik payları Temmuz ayında 80 kuruşlu fiyatlardan işlem görüyordu. Ağustos ayının girmesiyle paylardaki sert yükseliş dikat çekti. Önce yüzde 100 primle 1.60 liraları aşan BMELK, geçen cuma 3.46 liraya kadar yükseldi. Yaklaşık bir ay içerisinde 4 kattan fazla büyüyen Bomonti Elektrik payları yeni haftada düşüşe geçerek dün kapanışı 2.13 liradan yaptı.

Önemli bir gelişme ve beklenti olmamasına rağmen yükseliş kaydeden ve sert fiyat hareketlerine sahne olan Bomonti paylarına Borsa İstanbul dur dedi.

Borsa İstanbul dün piyasa kapanışının ardından, Bomonti Elektrik (BMELK.E) paylarında 11/09/2019 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/09/2019 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağını bildirdi. Bu durum Bomonti paylarına sert düşüş yaşattı.

Brüt takas kararının ardından güne 2 lira seviyesinden giriş yapan BMELK, şu saate kadar gün içi en yüksek 2.07 lirayı test ederken en düşük 1.83 lirayı gördü.

BMELK saat 11.05 itibariyle %9.39'luk bir düşüşle 1.93 liradan işlem görerek günün en çok kaybedenleri arasında yer aldı.

BIST Bomonti Elektrik'i brüt takasa aldı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar