Beyaz Saray: Trump askerleri çekmekte ısrarlı

GÜNDEM - 16 Nisan 2018, 19:39

Beyaz Saray'dan, ABD Başkanı Trump'ın ABD askerlerini hala Suriye'den çekmek istediği açıklaması yapıldı

 

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'ye hava harekatı düzenledi ama ABD askerlerini bu ülkeden çekme fikrinden de vazgeçmiyor. Beyaz Saray Sözcüsü, Trump'ın bu fikrine bağlı olduğunu bir kez daha tekrarladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Donald Trump'in Amerikan askerlerini hala Suriye'den çekmek istediğini söyledi. Ancak bu konuda bir takvimi olmadığını belirtti.

Sanders, Trump'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le de görüşmek istediğini söyledi. Ancak hemen bir görüşme planlamadığını vurguladı.

Beyaz Saray Sözcüsü, "Dün de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Suriye'den çıkmaması konusunda Trump'ı ben ikna ettim" açıklamasına tepki göstermişti. Sanders, "Başkan, Amerikan kuvvetlerinin en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda net" demişti.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya'nın bundan sonra Suriye'ye yönelik gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya karşı koyacağını açıklamıştı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • ABDULLAH16 Nisan 2018 23:43TABİKİ ÇEKİLİR NASILSA..TOKMAKÇILARI VAR...ÜSTELİK SOLÇU GEÇİNEN YPG-PYD..PKK...ANLAMIYOR ORADAKİ APTAL KÜRTLER...OĞLUM SALAKLAR BU COĞRAFYA KÜRTLER TÜRKLER-ARAPLAR ORTAK VATANI SERSERİ ELİN PİYONU OLUYOR..BU .NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNEM

    (%0) (%0)
  • Muhtar16 Nisan 2018 21:58Ortada bi suriye pastası her gelen bir dilim koparmak istiyor ama uluslar arası normlara göre alçaltıcı bir durum.

    (%0) (%0)
  • İsrail16 Nisan 2018 20:17ABD ortadoğudaki diktatörler ile işlerini bitirip hepsini kullanılmış bir mendil gibi çöpe atmadan önce bu bölgeden çekilmez diye düşünüyorum.

    (%33,33) (%66,67)