ABD'de yanardağ kabusu sürüyor

GÜNDEM - 17 Mayıs 2018, 20:21

ABD'nin Hawaii eyaletinde geçen hafta faaliyete geçen Kilauea Yanardağı'nda yeni bir patlama meydana geldi.

 

ABD Jeolojik Araştırma Merkezinden Mike Poland, Kilauea'da yeni bir patlama olduğunu ve yanardağın ağzından 9 bin 100 metre yüksekliğe kül püskürdüğünü açıkladı.

Yerel saatle 06.00 civarındaki patlamanın birkaç dakika sürdüğü belirtildi.

BİN 700'DEN FAZLA KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Hawaii'de geçen hafta faaliyete geçen Kilauea Yanardağı'ndan püsküren lav, taş ve zehirli gaz nedeniyle bölgeden bin 700'den fazla kişi güvenli yerlere taşındı. 
Yetkililer, Leilani Estates bölgesinde 26 evin yıkıldığını, 4 yapının lav altında kaldığını açıklamıştı.

LAVLAR 61 METREYE KADAR ÇIKTI

Yanardağdan 61 metreye kadar püsküren lav, 36 bin metrekarelik alana yayıldı. Lav akışının ne kadar daha süreceği bilinmiyor. Volkanın yerde oluşturduğu çatlaklardan erimiş kaya, zehirli gaz ve buhar çıkmaya devam ediyor.

Dünyanın en aktif volkanlarından biri olan Kilauea Yanardağı'nda 1983 yılından bu yana patlamalar görülüyor. 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • Muzaffer Ertokuş17 Mayıs 2018 20:50Buna Allahın sopası derler.Ölen Filistinlilerin ahı bunlar.Sen insanları Müslüman Hristiyan Yahudi diye ayırım yap.Ölümlerine sebep ol işte böyle yanardağda patlar , depremler olur , kasırgalarda vurur.Dikkat edin olayların oluş şekli tesadüf değil bunlar.Alma yetimin ahını çıkar aheste aheste , bu işlerin hastalığı var sağlığı var.Yani basit değil anlayabilene , anlayamayana sivrisinek saz.Ey insanoğlu unutma firavunu bile kulağına kaçan sinek öldürmüş.

    (%33,33) (%66,67)
  • Doğal17 Mayıs 2018 22:28Dünyanın her yerinde doğal felaket oluyor, türkiye dahil. Bunun filistinle ne alakası var, filistinli zulüm görürken sen ve diğer müslümanlar ne yaptınız ? Boş kelam, boş sahte tehdit

    (%0,00) (%100,00)