3 kişi ölmüştü: Metro Turizm şoförüne 11 yıl 1 ay hapis

GÜNDEM - 14 Ocak 2020, 18:47

Metro Turizm şoförü Caner Taybakan'a, 3 kişinin öldüğü kazada yargılandığı davada 11 yıl 1 ay hapis cezası verildi

 

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi 3 kişinin hayatına mâl olan trafik kazasında 'bilinçli taksir' olduğuna hükmederek Metro Turizm şoförünü 11 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. Kararı değerlendiren hukukçular genellikle 'taksir' yaklaşımıyla hafif cezalar verilen bu tür kazalarda İstanbul 16. Ağır ceza Mahkemesi'nin 'bilinçli taksir'e hükmetmesinin önemine işaret ettiler.  

Kaza 30 Ocak 2019'da istanbul Eyüp'te gerçekleşti. Metro Turizm şoförü Caner Taybakan'ın kullandığı araçta kaza sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi.

Kazada, 11 yaşındaki kızı Lara'yla seyahat eden Pelin Yıldırım ile Gülşen Doğan, Mustafa Doğan yaşamını yitirdi.

Kaza sonrası bir görgü tanığı "Benim hızım 90 km idi. Gelip hızlıca beni solladı. Kemerburgaz tarafına gitmeye çalıştı. Dengeyi kaybetti ve kazaya sebebiyet verdi. Direkt şoförün hatası. Kaza önümde gerçekleşti" dedi. (T24)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • bir yorum.15 Ocak 2020 06:26evet metro şoförleri deli gibi araba kullanıyor bir defasında metro çift katlı ile gidiyordum şoför sanki bir hız manyağıydı. Tabii mafya galib in şoförleride hız manyağı olur.

    (%0) (%0)