TOKİ evleri için bankanın önünde yattılar

YAŞAM-MAGAZİN - 16 Nisan 2018, 15:10

Kütahya’da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut için vatandaşlar banka önünde sabahladı

 

TOKİ tarafından merkez İnköy Mahallesi'nde 627 konut projesi alt gelir grubunda yer alan 39 adet 2 1 konutun ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacağı duyuruldu.

Bunun üzerine Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir banka şubesinin önüne gelen yaklaşık 40 kişi, cama astıkları listeye isimlerini yazdırarak, öncelik sahibi olmak için sabah bankanın açılmasını beklemeye başladı.

TOKİ’den ev satın alabilmek için sabah da birçok vatandaş banka şubesinin önüne gelerek asılan listeye isimlerini yazdırmaya devam etti. 

Sabah bankanın açılmasıyla şubeden konut alma işlemini gerçekleştiren vatandaşlardan Ali Rıza Uşak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konut sahibi olmanın sevincini yaşadığını anlattı.

TOKİ’den ev satın alabilmek için dün sabahtan bu yana sıra beklediğini belirten Uşak, "Gece sabaha kadar soğuk havaya rağmen sıra bekledim ama beklememize değdi, evimizi aldık. 43 yaşındayım ve ilk defa ev sahibi oldum. TOKİ’nin ödeme şartları bize uygun. Bunun için çok mutluyum ve sevinçliyim. Allah devletimize zeval vermesin." diye konuştu.

TOKİ’de kirada oturduğunu ancak ev sahibi olabilmek için banka şubesine geldiğini dile getiren Satı Göktekin ise "Eşim sabah saat 04.00’te buraya geldi. Ben de ameliyatlı halimle geldim. Biz de ev alabilir miyiz, bilmiyorum. Dar gelirli insanların ev sahibi olabilmeleri için Kütahya’da daha çok konut yapılmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • psiko16 Nisan 2018 22:50çoğu dar gelirli filan değil.araştırılsa zenginler kendi yerine başkalarına aldırıyor.toki uyumaya devam etsin..

    (%0,00) (%100,00)
  • erol g. 16 Nisan 2018 22:26Toki evi olmayıp ev almak isteyen 38 ildeki en ileri yaşta olan 10 ar kişi için özel kontenjan ayırmalı

    (%0) (%0)
  • enayi16 Nisan 2018 16:22yat ye iç sonra gariban rolleri oyna oh ne güzel hayat adam ev alacam diye canını dişine takıyor vermeyin bunlara ev :D

    (%0,00) (%100,00)