TOKİ Ankara’da açık artırmayla tam 250 konutu satışa çıkarıyor

EMLAK - 17 Şubat 2018, 09:20

TOKİ KuzeyKent’te 250 konutu açık artırmayla satışa çıkarıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan konutların 235 bin TL’den başlayan fiyatlar ve 120 aya kadar vadeyle satılacağını duyurdu.

 

Kuzeykent Projesi’nin, Ankara’nın kuzeyinde bir milyon 665 bin metrekare alan üzerine inşa edildiğini vurgulayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “Yeni bir yaşam alanı olan ve farklı gelir grubundan insanları aynı yerde buluşturacak KuzeyKent Projesi’nde ilk etapta 250 konutu ‘Açık Artırma Yöntemi’ ile satışa sunacağız” açıklamasında bulundu. Açık artırmanın 6 Mart 2018 günü saat 11.00’de TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde yapılacağını belirten Turan, yaptıkları ve yapacakları ihalelerinin ayrıntılı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini aktardı.

Turan, açık artırmaya sunulacak 250 konutun 176’sının 3+1, 16’sının 3+1 dubleks ve 58’inin ise 4+1 planında inşa edildiğini söyledi. Konutların 235 bin TL’den başlayan fiyatlardan başlayacağını ve yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile ödeme planının olacağını kaydetti.  Açık arttırmaya ilişkin bankacılık hizmetlerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütüleceğini söyleyen Turan, “Başvurular, teminatlar Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir” dedi. 

KuzeyKent Projesi’nin Ankara yeni bir değer katacağına vurgu yapan Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz, içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” açıklamasında bulundu. Turan,  “700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak”  ifadelerini kullandı. 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar