Morgan Stanley: Dolar zayıflayacak

EMTİA VE DÖVİZ PİYASALARI - 09 Mart 2018, 11:05

Morgan Stanley stratejistlerine göre, risk iştahının yükselmesi muhtemel ve bu da doları zayıflatacak

 

Hans Redeker önderliğindeki Morgan Stanley stratejistleri, yazdıkları notta, risk iştahının sağlam kurumsal karlara ve küresel ticarete ilişkin söylemlerin ılımlılaşmasına bağlı olarak yükselmesinin muhtemel olduğunu ve bunun da dolar cinsinden fon akışlarını canlandıracağını ve doları zayıflatacağını belirtti.

Stratejistler, ABD'deki ikiz açığın da ülkedeki üretkenlik büyümesinin belirgin şekilde güçlenmemesi durumunda doları aşağı çekeceği yönünde görüş bildirdi.

Notta, "Doların ralli yapması için daha dik bir tahvil getiri eğrisi veya risk iştahında "keskin" bir düşüş gerekiyor" ifadesine yer verildi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • Muharrem10 Mart 2018 10:01Çelik ve alüminyuma koydukları vergi nedeniyle dolarda gevşeme başlayacaktır.% 25 gümrük vergisi koydular bu dolara ters orantı şeklinde yansıyacak aynen dolarda da % 20-25 civarlarında değer kaybı yaşanacaktır.Yoksa dünya ticaret durur. ytd.

    (%0,00) (%100,00)
  • POLAT ALEMDAR09 Mart 2018 21:02eğer böyle dedi ise tam tersini yapın.

    (%0,00) (%100,00)