Carrefoursa'nın arazisini alan şirketten açıklama

EMLAK - 07 Mart 2018, 05:06

Carrefoursa'nın Bayrampaşa'daki 63 dönümlük arazisini 145 milyon liraya alan Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun Genel Müdürü Bayhan, “Arsayı uygun fiyata satın aldık. Satmak için değerini bulmasını bekleyeceğiz” dedi

 

Carrefoursa, Bayrampaşa’da yer alan arazisini elden çıkardı. Carrefoursa hipermarket, otopark ve ticaret merkezinden oluşan 63 bin metrekarelik arazisini 134 milyon TL artı KDV’ye (145 milyon TL) Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu’na sattı. Re-Pie Genel Müdürü Hasan Bayhan, söz konusu satın almayı uzun vadeli bir yatırım olarak gördüklerini belirterek şöyle konuştu: “Biz araziyi çok uygun fiyata aldık. Arsanın rayiç bedeli belediye tarafından 214 milyon TL olarak belirlendi. Ancak gayrimenkul satışlarında durgunluk yaşandığı bir ortamda ödemeyi nakit olarak yapınca, bu fiyata anlaşabildik. Uzun vadeli bir yatırım olarak görüyoruz; arsanın değerini bulmasını bekleyeceğiz. İleride arsayı ufak parçalar halinde ya da hastane, üniversite gibi kurumlara toptan satmayı planlıyoruz” diye konuştu. Carrefoursa’dan KAP’a yapılan açıklamada ise lisanslı bir değerleme şirketinin arsa bedelini, 133 milyon 690 bin TL artı KDV olarak belirlediği bildirildi.

GEÇİCİ KİRALANACAK

Gazete Habertürk'ten Erdem Aktürk'ün haberine göre Bayhan, arsayı satana kadar lojistik firmalarına ya da otopark işletmelerine geçici olarak kiraya vereceklerini söyledi. Arsanın şu andaki imar planında, emsal oranının 0.5 olduğunu ve sadece ticari yapılaşmaya açık olduğunu aktaran Bayhan, “Ancak çevresindeki arsalarda konut, ticari ve turizm yapıları mevcut. O arsalarda emsal 2 oranında. İleride otogar ve hal taşınırsa bölgenin potansiyeli artacak. Komşu markalı konutlarda 2’nci el konutların metrekare fiyatları 5-6 bin TL arasında. Biz de arsamızın değerinin yaklaşık 400-500 milyon TL’ye ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

AZERİLER VE KATARLILAR ORTAK OLDU

Fona yerli, Azeri ve Katarlı firmaların yatırım yaptığını belirten Bayhan, “Fonun amacı değer artaşını beklemek. Yatırımcılar da paralarını 5 yıldan önce çekemeyeceklerini biliyorlar” dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

 • altay07 Mart 2018 15:43satan carrefoursa, krediyi veren akbank yani aynı grup...neden kendin değerlendirmiyorsun....icerenköyde ayni şekilde bedava satildi daha sonra alan fon cok daha iyi fiyata satti.....bunlar kayserili olamaz...... :)

  (%0) (%0)
 • el altından ne aldınız07 Mart 2018 08:49belediyedeki değerine değil ekpertiz tutacaksınız değerini belirleyecek sonra satacan k.y. yada başkalarından mal kaçırma...

  (%50,00) (%50,00)
 • satamazsın07 Mart 2018 12:10belediye rayiç değerleri zaten düşük onunda altında satış varsa art niyettir.

  (%0) (%0)
 • Tiryaki 07 Mart 2018 07:29Sizi gidi cakallar

  (%0,00) (%100,00)