BİST yurtdışına paralel seyredebilir

TEKNİK ANALİZ - 12 Mart 2018, 09:24

Borsa İstanbul'un yurtdışı piyasalara ayak uydurması bekleniyor

 

Haftanın son işlem gününe alıcılı bir seyirle başlayan BIST-100 Endeksi, sonrasında 116.500 – 117.200 seviyeleri arasında dalgalı bir seyir izledi. Cuma günü beklentilerden daha iyi gelen ve ABD ekonomisinin güçlenmeye devam ettiğini gösteren tarım dışı istihdam verileri sonrası yurt dışı piyasalarda genel olarak pozitif bir seyir izlenirken BİST’te Bankacılık Endeksi’ndeki satışlara rağmen yurt dışına paralel haftayı %0.3 yükselişle 116.915 seviyesinden tamamladı. Bankacılık Endeksi’ndeki kayıp %0.8 seviyesinde gerçekleşti. Bugün piyasalar saat 10:00’da açıklanacak Ocak ayı cari açık verilerini takip edecek. Cari işlemler dengesinin Ocak ayında 6.9 milyar dolar açık vermesi beklenirken
Şeker Yatırım olarak beklentimiz cari açık verisinin 6,8 milyar dolar açık vermesi yönünde. ABD borsalarındaki pozitif kapanışların ardından yeni haftaya Asya borsaları alıcılı bir seyirle başladı. Avrupa borsalarının da güne yükselişle başlaması beklenmekte. BİST’in yurt dışına paralel haftaya alıcılı bir seyirle başlamasını ve gün içinde bu seyrini sürdürmeye çalışmasını beklemekteyiz.

Şeker Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar