BİM'in patronu o işe giriyor

ŞİRKET HABERLERİ - 16 Nisan 2018, 12:09

Türkiye’nin havacılık, uzay ve savunma sanayisine yönelik projelerinde kullanılacak haberleşme sistemlerinin üretimi için bir ortaklık hayata geçirildi

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, MMT Holding AŞ bünyesinde yer alan ve uzun süredir birlikte çalıştığı bilişim şirketi CTech’e ortak oldu.

Bu ortaklıkla havacılık, uzay sanayisi, savunma ve telekomünikasyonda müşterek çözümler geliştirilecek. TAI’nin insansız hava aracı, Milli Muharip Uçak ve uydu projelerinde bu ortaklıktan çıkacak çözümlerden yararlanılacak. Savunma, güvenlik ve ilgili alanlarda yerli ürünler geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren CTech, güvenli uydu haberleşme sistemleriyle dikkati çekiyor.

MMT Holding' ise BİM’in sahibi ve Türkiye’nin en zengin iş adamlarından olan Mustafa Latif Topbaş'a ait.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorumlar

  • bir yorum16 Nisan 2018 18:26Artık bilim ve teknoloji alanında hızla gelişmeliyiz.Yapay zeka enstitüleri kurup Türkiyenin en zeki insanlarına orayı açalım.Bazı çocuklar vardır üniversite sınavını kazanamaz ama gerçekten zeki ve yeteneklidir ve bilime meraklıdır.Okul okumakla pro doç olabilirsin ama bilim insanı olamazsın.Zaten günümüz Türkiye üniversitelerinde bilim insanı yok denecek kadar az.Çoğu üniversite öğretmeni.Yani batılıların bulup yazdığı bilimi okuyup ezberleyip sonra onları öğrencilere aktarıyorlar o kadar.Bir de o kadar kibirliler ki bir görseniz sanki bilim ondan soruluyor gibi davranış sergiliyorlar.

    (%0,00) (%100,00)