Günün önemli şirket haberleri 14/09/2017

Netaş'ta OEP'in yüzde 48.04 oranındaki paylarını alan ZTE Cooperatief şirkette hakim ortak konumuna gelmesi nedeniyle zorunlu pay alım teklifinde bulundu.

Şirket 1 TL nominal değerli pay için 10.8608 lira ödeme yapacak.

Pay alım teklifi SPK tarafından onaylandıktan sonra işleme alınacak.

Şirketten KAP'a yapılan açıklama için tıklayın...

14 Eylül 2017 - 08:50
110

Türk Prysmian Kablo, 382 milyon liralık ihaleye girdi ve tek teklif veren şirket oldu. TEİAŞ'ın açmış olduğu İzmit Körfez Geçişi Güç Kablosu Bağlantı Projeleri Yapım İşi ihalesine tek teklif veren şirket olduğu için değerlendirmeler sonrasında ihale Türk Prysmian Kablo'ya kalabilir.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından çıkılan Tkabçy.7 Referanslı, İzmit Körfez Geçişi Güç Kablosu Bağlantı Projeleri Yapım İşi ihalesine Şirketimiz tarafından verilen teklifin ihale kapsamında verilen tek teklif olduğu öğrenilmiştir.

İhale konusu projeyi kapsayan sözleşme henüz imzalanmamış olup, değerlendirmeler neticesinin olumlu olması halinde Şirketimiz sözleşmeyi imzalamak üzere davet edilecektir. İhale konusu projeye ilişkin detaylı bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

İhale Eden Firma:Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)

İhale Konusu:Tkabçy.7 Referanslı, İzmit Körfez Geçişi Güç Kablosu Bağlantı Projeleri Yapım İşi

İhale Tutarı:382.341.804,00 TRY + KDV

İhale Tarihi:14 Eylül 2017

Projenin süresi:Sözleşme imzalanması ve yer tesliminden itibaren 750 gün

Bilgilerinizi arz ederiz.

Saygılarımızla,

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.

14 Eylül 2017 - 08:50
210

Marka Yatırım Holding, Kirchhoff Consult AG ile danışmanlık protokolü imzaladı.

Şirket önümüzdeki dönemde yapılabilecek olan sermaye artışlarına ilişkin olarak Kirchhoff Consult AG ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Şirketimiz Marka Yatırım Holding A.Ş. ile Almanya'da faaliyet gösteren Kirchhoff Consult AG (KC) arasında protokol imzalanmıştır. 

Söz konusu protokol, Şirketimiz Marka Yatırım Holding A.Ş.'nin önümüzdeki dönemde muhtemel sermaye artışı işlemine ilişkin KC'nin danışman olarak hareket edeceği esasları belirlemektedir.

KC, protokolde öngörülen 6 aylık bir dönem içerisinde, işlemin gerçekleştirilmesine yönelik olarak uygun yatırımcı araştırması yapacak, potansiyel yatırımcılar ile iletişimde bulunacak ve işlemin gerçekleştirilmesi için gereken azami çabayı gösterecektir. Protokolde öngörülen 6 aylık süre sona erdiğinde, halen potansiyel yatırmcılar ile devam eden pazarlıkların bulunması halinde, söz konusu protokolün süresi, devam eden pazarlıkların en sonuncusunun tamamlanması için gerekli olan süre kadar kendiliğinden uzayacaktır.

KC ile yapılan protokol kapsamında, potansiyel yatırımcılardan 150 milyon euroya kadar bir kaynak sağlanması hedeflenmektedir.

14 Eylül 2017 - 08:50
310

Borsa İstanbul'da temettü dağıtımları devam ediyor. Aselsan bugün 2. taksit kar payını pay sahiplerine dağıtacak. Şirket toplamda 3 taksitle temettü ödemesi yapacak.

Şirket 1 TL nominal değerli pay için brüt 0.0251666 lira, net olarak da 0.0213917 lira ödeme gerçekleştirecek. Temettü dağıtımı nedeniyle teorik fiyat 27.455 lira oldu.

14 Eylül 2017 - 08:50
410