3 şirket için hedef fiyat tavsiyesi

İş Yatırım, Alarko Holding için 7,20 TL hedef fiyat ile 'AL' tavsiyesini yineledi.

İş Yatırım'ın  konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: 

"Kapanış (TL) : 6.47 - Hedef Fiyat (TL) : 7.2 - Piyasa Deg.(TL) :  1446 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 3.21 ^

ALARK TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 11.29

Alarko Holding 2Ç17 Finansal Sonuçları

Güçlü operasyonel sonuçlar ve Meram Elektrik Dağıtım’ın güçlü kar katkısı: Alarko Holding 2Ç17’de 63mn TL net kar açıkladı. Bizim beklentimiz 16mn TL’nin oldukça üzerinde gerçekleşti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 8mn TL net zarar açıklamıştı. Şirket’in operasyonel karı beklentimizin bir miktar üzerinde gerçekleşirken net karın beklentimizin çok üzerinde gerçekleşmesinin temel nedeni özsermaye yöntemi ile konsolide olan iştiraklerinin (büyük ölçüde Meram Elektik Dağıtım), güçlü net kar katkısından kaynaklandı. Özsermaye yöntemi ile konsolide olan iştirakleri bu çeyrek 64mn TL katkıda bulundu.

Geçtiğimiz yıl aynı dönemde gerçekleşen 10mn TL ve bizim tahminimiz 29mn TL’nin oldukça üzerinde gerçekleşti. Şirket’in gelirleri yıllık bazda %60 artış göstererek 194mn TL’ye yükseldi. Hem enerji üretim hem taahhüt segmentinin güçlü katkısı ile gelirler bizim beklentimiz 104mn TL’nin oldukça üzerinde gerçekleşti. FAVÖK geçen seneki negatif 5mn TL seviyesinden 22mn TL’ye yükseldi ve bizim beklentimiz 19mn TL’nin üzerinde gerçekleşti. Enerji üretim segmentinin güçlü operayonel katkısı bir miktar taahhüt grubunun zayıf operasyonel katkısı nedeni le gölgelenmiş olsa da FAVÖK’ün beklentimizin üzerinde gerçekleşmesinin temel nedeni olarak öne çıkıyor.

Yorum: Özetle piyasanın sonuçlara olumlu tepki vermesini bekliyoruz. Ancak son iki haftada hisse endeksin %15 üzerinde getiri sağladığı için kar satışlarının da gelebileceğini düşünüyoruz. Güçlü sonuçların ardından Şirket ile operasyonel sonuçların detaylarını konuştuktan sonra değerlememizde muhtemel yukarı yönlü bir revizyona gidebiliriz. Şuan için 7.2TL hisse olan hedef değerimizi koruyor ve AL tavsiyemizi yineliyoruz."

21 Ağustos 2017 - 11:13
13

Deniz Yatırım, Doğan Holding için 0,92 TL hedef fiyat ile 'TUT' tavsiyesini sürdürdü. 

Deniz Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Doğan Holding (DOHOL) 2.Çeyrek sonuçları zayıf geldi . Doğan Holding 2.Çeyrek net zarar rakamı 93,9 mln TL olarak açıklandı. Bu performansta zayıf operasyonel karlılık ve bu çeyrek ayrılan 56,6 mln TL’lik maddi olmayan varlıklar değer düşüklüğü karşılığı etkili oldu. İkinci çeyrek konsolide gelirler, Aytemiz’in yeni istasyon açılışlarının etkisiyle %28 artarak 2,6 mlr TL’ye yaklaştı. Ancak, konsolide FAVÖK %34 gerileyerek 100 mln TL’ye düştü.  Burada zayıf görsel basın ve enerji segmentindeki karlılık düşüşünün etkili olduğunu görüyoruz. Doğan Holding için hisse başına 0,92 TL hedef fiyatla TUT tavsiyemizi sürdürüyoruz."

21 Ağustos 2017 - 11:13
23

Ak Yatırım, Şişe Cam hedef fiyatını 5,00 TL'den 5,10 TL'ye yükseltti.

Ak Yatırım konu ile ilgili raporunda, Şişe Cam için 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini koruduklarını belirtti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"Şişe Cam’ın 2Ç17 için açıkladığı 254 milyon TL net kar piyasa ortalama tahmini olan 239 milyon TL ve Ak Yatırım beklentisi olan 247 milyon TL net karı aştı. Şirketin 2Ç17 satış gelirleri ve FAVÖK rakamı ortalama tahminleri ve bizim beklentimiz %5 aştı, %21,9’luk FAVÖK marjı ise beklentilere paralel gerçekleşti. Söz konusu rakam beklenildiği gibi 1Ç17’de kaydedilen ve 2011’den beri en yüksek marj seviyesi olarak dikkat çekmiş olan %23.9’a göre bir düzeltmeye işaret etmekle birlikte, yıllık bazda 3 puanlık bir artış göstermiştir. 6A17 için hesaplanan %22,9’luk FAVÖK marjı da son 6 yıldaki en yüksek performanstır. Sonuçlar öncesi en çok merak edilen konu cam ev eşyası segmentinin operasyonel performansı idi: segmentin FAVÖK marjı 2Ç16’da oldukça düşük seviyelere gerileyerek (%6) Şişe Cam hisselerine yönelik algının bozulmasına neden olmuş ancak sonrasında kademeli olarak toparlanarak 1Ç17’de %15 seviyelerine yükselmişti – bu kalem, öngörülerimiz doğrultusunda 2Ç17’de biz düzeltme göstererek %11 seviyesine gerilemekle birlikte yine de beklentimizin üzerinde bir seviyede gerçekleşmiştir. Şişe Cam’ın halka açık iştirakleri 2Ç17 mali sonuçlarını bir gün önce açıklamış ve genel anlamda beklentilerin üzerinde gelen rakamlar takip eden işlem günüde Şişe Cam dahil tüm grup şirketlerinin hisselerinde olumlu bir reaksiyona yol açmıştı (ortalama %3 kazanç). Grup hisselerinin getirisi önceki 1 ayda endeksin gerisinde kalmıştı. Halihazırda halka açık iştiraklerindeki paylarının değerine göre %40’ın altında primle işlem gören Şişe Cam'ın değerlemesinin cazip olduğunu düşünüyoruz (tarihi ortalama prim %59 seviyesindedir). Mevcut durumda hisse için 5,10 TL’lik 12 aylık hedef fiyat ile (önceki 5,00 TL)“Endeksin Üzerinde” getiri beklentimiz bulunmaktadır."

21 Ağustos 2017 - 11:13
33